Świat zabawek jest przepełniony wszystkim co tylko można sobie wyobrazić. Jednak pośród tego wszystkiego istnieje coś co, nadal trwa i jest na tyle popularne, że nie da się nie znać tego produktu branży zabawkarskiej.
Zobacz też: Patent strzelecki – czym jest i jak go zdobyć?
Mowa tutaj o znanym wszystkim klockach lego
Duńskie przedsiębiorstwo zaczęło podbijać rynek w 1934 r. Dwa lata później rozpoczęła się pierwsza produkcja klocków. Natomiast w 1958 r system łączenia się klocków został opatentowany, dzięki czemu nie trzeba było się bać o podkradanie pomysłu. Tym samym wprowadzenie łączeń, zapoczątkowało możliwość tworzenia miast, budowli.
Nastaje 1975 r w którym pojawiają się pierwsze figurki lego, potocznie nazywane ludzikami. Mini figurki mogły zacząć stawać się częścią wcześniej wybudowanych miast i budynków.
Więcej zestawów
Działania Lego nie kończą się tylko i wyłącznie na klockach. Fakt, poszerza się zakres zestawów, które stają się tematyczne. Z klocków możemy zbudować, różnego rodzaju pojazdy, statki, lokacje, znane z filmów i popkultury. Owe zestawy, nie stają się tylko i wyłącznie do zabawy, ale również stają się niejako przedmiotem kolekcjonerskim. Postawione modele mogą ładnie prezentować się na półkach.
Pójdźmy o krok dalej
Popularność klocków staje się jeszcze większa. Na całym świecie, zaczynają powstawać muzea poświęcone plastikowym cegiełką. Są one odwiedzane przez wiele osób. Sama idea klockowych światów, przeniknęła również do branży filmowej. Pełnometrażowe animacje przedstawiają nam przygody głównych bohaterów, właśnie w świecie zbudowanym z klocków lego.
Nie tylko filmy stają się klockowe
Również powstają gry komputerowe. Przeważnie są to produkcje przedstawiające świat danego filmu, w sposób wesoły a zarazem klockowy. Wcielamy się w ludziki lego, bazujące na wyglądzie filmowej postaci, po czym przeżywamy przygody.
Świat klocków jest nieskończony, a co za tym idzie, wciąż dostarcza nam rozrywki i zabawy. Kto by pomyślał, że plastikowe cegiełki będą nam towarzyszyć aż po dzień dzisiejszy.